Site Rengi

Balıkesir'in Otel ve Firma Rehberi - Balıkesir İl Rehberi
Balıkesir İl Rehberi

Atacan Metal

ADRES
Paşaalanı Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi 37.Sokak Karesi BALIKESİR
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Balıkesir merkezli kuruluş olan Atacan Metal, hedeflerine azimle yaklaşmakta, müşteri memnuniyetine önem vererek sınırsız hizmet sunmaktadır.  Çatı ve Oluk denilince ilk akla gelen firmamız ”Atacan Metal Çelik Çatı” alanında uzman personeliniyle çatılarınızı garantili bir şekilde onarmaktadır.

Hizmetlerimiz:

UYGULAMALAR

ÇELİK KONSTRÜKSİYON
Çelik imalat ve montaj kapasitesi ile her tür ve büyüklükteki yapım sözleşmesini yürütme yeteneğine sahip olan genç ve güçlü teknik kadrosuyla hizmet vermektedir.
SUNDURMA ÇELİK ÇATI MODELİ :
Diğer adı tek yüzeyli çelik çatı olan sundurma çatılar
yapımı kolay, ucuz maliyetli olup garaj , kömürlük ve bahçıvan odası gibi küçük açıklıklı yerlerde uygulanmaktadır. Bu çatılar ya tek bir bina çatısı olarak yada bina duvarına dayalı eklenti çatısı olarak yapılabilmektedir.
BEŞİK ÇELİK ÇATI MODELİ :
Diğer adı çift yüzeyli çatı olan beşik çelik çatı şekilde görüldüğü gibi iki yönlü her iki yüzü bir mahyayla birbirine bağlanan ön ve arka duvarları kalkan duvar adı verilen duvarlarla kapatılan çatı türüdür. Planda dikdörtgen şeklinde olan yapılarda kullanılabilmektedir.
KIRMA ÇELİK ÇATI MODELİ :
Diğer adı çok yüzeyli çatı olan kırma çelik çatılar en çok kullanılan en yaygın çatı türüdür. Yüzey eğimleri dört yöne de eşit tüm saçakları yatay ve aynı düzlem üzerinde olan yüzeylerinin birbirine düz eğit düşük ve dere mahyalarıyla bağlandığı çatı türüdür. Eğik dere ve düşük mahyaların planda görünümleri bağlandığı saçak ve mahyalara göre 45 derece yada açı ortayı durumundadır.
MANSARD ÇELİK ÇATI MODELİ :
Beşik yada kırma çatının iki ayrı eğimde uygulanmasıdır. Konutlarda çiftliklerin saman ve malzeme depolarında çatıda kullanım için yer açılması durumlarında kullanılmaktadır.
KULE ÇELİK ÇATI MODELİ :
Çoğunlukla küçük ölçekli kare veya daire şekilli plana sahip yapılarda uygulanan eğimi dik ve dört taraflı çatı yüzeyleri tepede birleşen çatı türüdür.
FENERLİ ÇELİK ÇATI MODELİ :
Beşik ve sundurma çatıların bir araya uygulanması ile ortaya çıkan çatı türüdür.
ŞET ÇELİK ÇATI MODELİ :
Beşik çelik çatıların yan yana ve daha çok güneş ışığı alacak şekilde birbiriyle 90 derece açı yapar biçimde dizilmeleriyle oluşur. Güneş ışığının direkt alındığı çatı yüzeylerine pencereler konulmaktadır.
KOMBİNE ÇELİK ÇATI MODELİ :
Sundurma çelik çatı yüzeylerinin kademeli olarak uygulanmasıdır. Fenerli , Şet ve kombine çelik çatılar genellikle fabrika işyeri sera ahır gibi yerlerde güneşten en fazla yararlanmak ve çatıyı çok yüksek tutmamak amacıyla yapılmaktadır.
ÇELİK ÇATI MAKASLARININ YAPIMI :
A – PERÇİNLE YAPILAN ÇATI MAKASLARI
B- KAYNAKLA YAPILAN ÇATI MAKASLARI
Perçinle yapılan çatı makasları :
Yapılışlarının kolaylığı yönünden çelik çatı makasları genellikle sırt sırta çift köşebent korniyer ile yapılmaktadır. Düğüm noktalarında korniyerler arasında levhalar konulmakta ve bağlantılar perçinler le yapılmaktadır. Çelik çatı makaslarında kullanılan en küçük köşebent kesiti ( L 50X50X5 mm ) lik olanlardır. En küçük perçin çapı ise d=13 mm alınmaktadır.
Kaynakla yapılan çatı makasları :
Genel olarak alt ve üst başlıkları çift köşebent , T yada I profil demiri şeklinde çubuklara sahip olan çatı makaslarının elemanları birbirine kaynakla bağlanmaktadır. Askı ve payandalar diyagonaller ise tek yada çift köşebent olurlar. Düğüm noktası birleşimleri de profil korniyer ve bağlantının durumuna göre levhalı yada levhasız olabilmektedir.
Gerek perçinle gerekse kaynakla yapılan çelik çatı makasla üzerine atılan aşıklar genellikle I bazı durumlarda da U ve Z profillerden yapılmaktadır. Çatı makası veya kalkan duvara dik olarak gelen rüzgar etkisini önlemek üzere çatı düzlemine paralel rüzgar kirişleri konulması gerekmektedir.
Kalite Politikamız
• Hizmet verdiğimiz her alanda, başta İşverenlerimiz olmak üzere, tüm bize bağlı çalışanlarımızla güvenli ve huzurlu bir ortamda;
• Üretimlerimizde fonksiyon ve estetiği birleştirirken, ekonomi ve emniyeti göz ardı etmeden, en iyiyi ve en doğruyu istenilen zaman diliminde sunmayı,
• Araştırma ve geliştirme çalışmalarına, gereken önemi vermeyi,
• Temiz bir çevreye olan bağımlılığımız ve ihtiyacımız gerçeğinin bilincinde,
• Gerekli saygılı ve sağduyulu çalışmaları yapmayı
• Görev ve kalite politikamız olarak benimsiyoruz
Atacan metal
Atacan çelik çatı
Atacan çelik Konstüksiyon
Balıkesir’de çelik Konstüksiyon
Balıkesir’de Çelik imalatı
Çelik imalat ve montaj
Ferforje imalat
Balıkesir’de Çelik işi
Balıkesir’de metal işi
Çelik Konstüksiyon
Çelik bina yapımı
Balıkesir kaynak işleri
Balıkesir’de Padok yapımı
Yapısal Çelik
Balıkesir metal
Balıkesir çelik çatı

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

REKLAM ALANI
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ